images
images

बिहिवार, जेठ १० गते २०८१

चैत ३० गते भैरहवामा हुने ‘सिद्धार्थ सडक खाना महोत्सव’ को तयारी पूरा

चैत ३० गते भैरहवामा हुने ‘सिद्धार्थ सडक खाना महोत्सव’ को तयारी पूरा

images
images
images
बुधवार, चैत्र २८ २०८०
बुधवार, चैत्र २८ २०८०
 • चैत ३० गते भैरहवामा हुने ‘सिद्धार्थ सडक खाना महोत्सव’ को तयारी पूरा

  भैरहवा, २८ चैत ।
  नयाँ वर्ष २०८१ को स्वागतार्थ भैरहवामा सञ्चालन हुन लागेको ‘सिद्धार्थ सडक खाना महोत्सव–२०८०’ को तयारी पूरा भएको छ । 

  images
  images
  images

  होटल तथा रेष्टुरेण्ट व्यवसायी संगठन, रुपन्देहीको आयोजना तथा विभिन्न संघ–संस्थाहरुको समन्वयमा हुन लागेको सडक खाना महोत्सवको सम्पूर्ण तयारी पूरा भएको संगठनका अध्यक्ष राम प्रसाद पोख्रेलले जानकारी दिए । 

  सिद्धार्थनगर नगरपालिका–३ स्थित आँखा अस्पताल रोडमा हुन लागेको महोत्सवमा विभिन्न प्रकारका खानाका परिकारहरुसँगै सांगितिक कार्यक्रम पनि हुने अध्यक्ष पोख्रेलले बताए ।

  आर्थिक क्षेत्रलाई चलायमान बनाउन तथा पर्यटन प्रवद्र्धनमा सहयोग पुर्याउने उद्देश्यले महोत्सव आयोजना गरिएको संगठनका निवर्तमान अध्यक्ष तथा महोत्सवका संयोजक पिताम्बर न्यौपाने (विष्णु) ले बताए । ‘सडक खाना महोत्सवमा विभिन्न स्थानीय खानाको परिकारसँगै तारे होटलसम्मका स्वादहरु सडक रहेको ६० बढी स्टलहरुबाट लिन सकिने व्यवस्था मिलाएको छौं, ’न्यौपानेले भने ।

  यसअघिका वर्षहरुमा बेलहिया–बुटवल ६ लेन सडकखण्ड अन्तर्गत देवकोटाचोकदेखि बसपार्क क्षेत्रसम्म सडक खाना महोत्सव आयोजना हुँदै आए पनि यसपटक सिद्धार्थ क्रिकेट रंगशालासँगै जोडिएको सडकमा महोत्सव आयोजना हुने न्यौपानेले बताए । कार्यक्रमलाई प्रभावकारी बनाउन र ट्राफिक व्यवस्थापनलाई पनि सहज बनाउन यसपटक स्थान परिवर्तन गरिएको उनले बताए । 

  विषम परिस्थितिका बाबजुद पनि महोत्सवलाई सभ्य र भव्य रुपमा सफल बनाउन सबैको साथ आवश्यक रहेको संगठनका पूर्वअध्यक्ष गणेश बेल्बासेले बताए । यसपटक महोत्सवमा भारतीय पर्यटकको सुविधालाई मध्यनजर गर्दै सीमा नाकामा सहजताका लागी आवश्यक पहल गर्ने आयोजकले जनाएको छ । ‘महोत्सवमा कसरी बढी भन्दा बढी पर्यटक भित्र्याउन सकिन्छ भन्नेतर्फ हामी सक्रिय छौं, ’संगठनका महासचिव बाल बहादुर घिमिरे (सुनिल)ले भने । 

  चैत्र ३० गते सांझ ६ बजेदेखि सुरु हुने महोत्सवमा साँस्कृतिक कार्यक्रम अन्तरगत नृत्य, डिजे लगायत रहेको महोत्सवको सह–आयोजक मदिरा व्यवसायी संघ भैरहवाका संस्थापक अध्यक्ष केशवराज ज्ञवालीले बताए । विगतका वर्षहरुको अनुभवका आधारमा यस वर्ष महोत्सवम १० हजार बढीको सहभागीता रहने आयोजकको अनुमान छ । 

  महोत्सवको सिद्धार्थनगर नगरपालिका र मदिरा व्यवसायी संघ, भैरहवा रुपन्देही सह–आयोजक रहेका छन् । त्यसै गरी प्रायोजकमा गोर्खा ब्रुरुअरी इण्डष्ट्रिज प्रा.लि., सह–प्रायोजकमा जावला खेल इण्डष्ट्रिज प्रा.लि., प्रवर्द्धकमा उद्योग, पर्यटन तथा यातायात मन्त्रालय पर्यटन विकास परिषद् लुम्बिनी प्रदेश, नेपाल पर्यटन बोर्ड भृकुटीमण्डप काठमाडौं र पर्यटन डिभिजन कार्यालय भैरहवा, रुपन्देही रहेका छन् । 

  त्यस्तै संरक्षक संस्थाहरुमा उद्योग व्यापार संगठन रुपन्देही, होटल व्यवसायी महासंघ नेपाल, होटल व्यवसायी महासंघ, लुम्बिनी प्रदेश, सल्लाहकार संस्थाहरुमा सिद्धार्थ उद्योग वाणिज्य संघ रुपन्देही र सिद्धार्थ संजाल, रुपन्देही रहेका छन् । 

  त्यसै गरी सहयोगी संस्थाहरुमा नाट्टा लुम्बिनी प्रदेश, सिद्धार्थ होटेल एसोशिएशन (सान), लुम्बिनी होटल संघ, नेपाल, लुम्बिनी प्रेस क्लब रुपन्देही, सोट्टो नेपाल, लुम्बिनी मनिचेन्जर व्यवसायी संघ रुपन्देही , सिद्धार्थ सार्वजनिक यातायात प्रा.लि., सिद्धार्थ यातायात प्रा. लि., आस्था महिला उद्यमी संघ, भैरहवा, डि.पी.स्टुडियो र युनिक साउण्ड भैरहवा रहेका छन् ।

   

  images
  images
  images
  लोकप्रीय
  थप समाचार

  Copyright © All right reserved to khabarpatro Site By: sobij