images

बुधवार, बैशाख ५ गते २०८१

नमस्ते एकडेमीमा दोस्रो साहित्यिक महोत्सव हुँदै

नमस्ते एकडेमीमा दोस्रो साहित्यिक महोत्सव हुँदै

images
images
images
मंगलवार, फाल्गुण १ २०८०
मंगलवार, फाल्गुण १ २०८०
 • नमस्ते एकडेमीमा दोस्रो साहित्यिक महोत्सव हुँदै

  तिलोत्तमा, १ फागुन ।
  ब्रिटिस एजुकेसन ग्रुपको व्यवस्थापनमा सञ्चालित नमस्ते एकडेमीमा सरस्वती पूजाका अवसरमा फागुन २ गते बुधबार (भोली) नयाँ विद्यार्थीहरुको अक्षरारम्भका साथै साहित्यिक महोत्सव हुने भएको छ । 

  images
  images
  images

  वरिष्ठ बाल साहित्यकार प्राध्यापक डाक्टर कपिलदेव लामिछानेको प्रमुख आतिथ्यतामा सम्पन्न हुने उक्त कार्यक्रममा मोफसलका साहित्यिक व्यक्तित्वहरूले नमस्तेका साहित्य अनुरागी विद्यार्थीहरुसँग छलफल गर्ने कार्यक्रम रहेको विद्यालयका प्राचार्य जिम्मे शेर्पाले बताए । ‘साहित्य समाजको ऐना हो । यसले विद्यार्थीलाई सृजनशील बनाउँछ । यही कुरालाई मध्यनजर गरी यो कार्यक्रम आयोजना गरिएको हो, ’प्राचार्य शेर्पाले भने । कार्यक्रममा मूलतः पुस्तक लेखनका विषयमा विद्यार्थी र साहित्यकार बीचमा छलफल हुने विद्यालयले जनाएको छ । 

  साहित्यिक महोत्सवमा नेपाली साहित्यमा युवाको भूमिका, लेखक कसरी बन्ने, आर्ट अफ स्टोरी टेलिङ्गको महत्व र शैली, कविता वाचन कला शीर्षकमा साहित्यकार र विद्यार्थीबीचमा परिचर्चा गरिने विद्यालयका सह–प्राचार्य लिलामणि पाण्डेले जानकारी जानकारी दिए ।

  अहिलेका बालबालिका साहित्यप्रति रुची राख्ने भएकाले उनीहरुका कलाको प्रस्तुती पनि यो महोत्सवको विशेष आकर्षण रहने विद्यालयले जनाएको छ । पठन संस्कृतिप्रति पनि नमस्तेका बालबालिका उत्साहित रहेको विद्यालयको भनाइ छ । विद्यालयका अनुसार साना विद्यार्थीले आफूले पढेका पुस्तकहरुको रिभ्यु समेत उक्त महोत्सवमा हुनेछ ।

  नमस्ते एकेडेमीकी कक्षा ९ मा अध्ययनरत विद्यार्थी श्रेयसी पन्थीले सृजना गरेको पुस्तक ‘सेप योर लाइफ’ को विमोचन र उक्त पुस्तकको समीक्षा समेत महोत्सवमा हुने संस्थापक प्राचार्य राजेन्द्र कुँवरले बताए । विद्यार्थीका रुची र स्तर अनुसारका पुस्तक प्रदर्शनी हुने उनले जानकारी दिए ।

  नेपाली संस्कृति, कला ,साहित्य, भेषभुषा र परम्पराको जगेर्ना गर्ने उद्देश्यले हुने यस कार्यकममा सरस्वती बन्दनासहित विविध नेपाली लोक संस्कृतिको पनि प्रदर्शनी गरिने विद्यालयले जनाएको छ । कक्षा नर्सरीदेखि कक्षा १२ सम्मका साहित्यप्रेमी बालबालिकाले आ–आफना बाल प्रतिभाहरु प्रस्तुत गर्न यो महोत्सव उक्त दिन अक्षरारम्भ गर्ने तथा सिट बुकिङ गर्ने विद्यार्थीलाई भर्ना शुल्क छुट गरिएको विद्यालयले जनाएको छ ।

  images
  images
  images
  images
  images
  लोकप्रीय
  थप समाचार

  Copyright © All right reserved to khabarpatro Site By: sobij