बुधवार, जेठ ४ गते २०७९

सदैव भीम अस्पतालको हितमा काम गर्नेछु : नारायण प्रसाद भण्डारी

सदैव भीम अस्पतालको हितमा काम गर्नेछु : नारायण प्रसाद भण्डारी

images
images

खबर पात्रो

२८, पौष २०७८
 • 1.7K
  SHARES
 • सदैव भीम अस्पतालको हितमा काम गर्नेछु : नारायण प्रसाद भण्डारी

  भैरहवा, २८ पुस ।
  भीम अस्पताल विकास समितिका निवर्तमान अध्यक्ष नारायण प्रसाद भण्डारीले आफू अस्पतालबाट टाढा नरहेको बताएका छन् । उनले कुनै न कुनै रुपमा अस्पतालसंग जोडिने बताए ।

  बुधबार अस्पतालमा भएको पत्रकार भेटघाट कार्यक्रममा भण्डारीले आफू पदमा नरहे पनि अस्पतालको लागि सहयोग जुटाउने बताए । उनले आउने समितिले अस्पतालको विकासमा ध्यान दिने विश्वास व्यक्त गरे । उनले भने, ‘अस्पतालको विकास हुने जुन जनअपेक्षा थियो, त्यो क्रम नरोकियोस् । ’ उनले सदैव भीम अस्पतालको हितमा आफू काम गर्ने प्रतिवद्धता व्यक्त गरे ।

  images

  ३ वर्षको लागि अस्पताल विकास समितिको अध्यक्षमा नियुक्त भए पनि करिब ८ महिना काम गर्न पाएको उनले जानकारी दिए । अस्पतालमा राम्रो काम भयो भन्ने सन्देश गएको उनको भनाइ थियो । 

  ‘अस्पतालको विकासका लागि मेरो नेतृत्वलाई सफल बनाउन उद्योगी, व्यवसायी, समाजसेवी, स्वास्थ्यकर्मी लगायत सबैको भूमिका भयो, यसका लागि उहाँहरुप्रति आभार प्रकट गर्न चाहन्छु, ’उनले भने ।

  २०७८ वैशाख २२ गते लुम्बिनी प्रदेश सरकार मन्त्रीपरिषद्को निर्णयबाट अध्यक्षमा आफूलाई मनोनयन गरिएको र २०७८ जेठ २ गते औपचारिक पत्र प्राप्त भएको उनले बताए ।

  ‘निकै कठिन परिस्थितिमा कोरोना विशेष अस्पतालको जिम्मेवारी सम्हाल्नुपर्ने थियो, घरपरिवार र आफन्तबाट यस्तो परिस्थितिमा नजानुस् भन्ने सल्लाह र आग्रहलाई नमानेर अवसर र चुनौतीकाबीच अस्पतालको जिम्मेवारी सम्हालेको हुँ, ’उनले भने । अवसर र चुनौतीलाई स्कीकार्दै सामाजिक नेतृत्व हुन्छ भनेर आएको उनको भनाइ थियो ।

  कोरोना महामारीको दोस्रो लरहमा रातदिन स्वास्थ्यकर्मीसंगै सिंगो अस्पताल टिम खटेर काम गर्दा अक्सिजन, बेडको अभाव भएको उनले बताए । केही बिरामी अस्पताल बाहिर पेटीमा उपचार गराउन बाध्य भएको भण्डारीले बताए ।‘पछि बाहिर भएका बिरामीलाई बेडमा सिफ्ट गरिएको उनले बताए । २५ बेडको जनशक्तिमा १२० जनासम्म बिरामी राखेर उपचार गर्यौं, ’उनले भने । 
  आफूले अध्यक्षको जिम्मेवारी सम्हालेपछि सहयोगको ओइरो नै लागेको भण्डारीले बताए । ‘दैनिक अक्सिजन, अक्सिजन सिलिण्डिर, विभिन्न स्वास्थ्य सामग्री, उपकारण तथा नगद, चेक सहयोग जुटेको थियो, यति धेरै सहयोग जुट्नु ऐतिहासिक हो, ’उनले भने । सीमित जनशक्ति र स्रोतसाधनमा सहयोगको ठूलो महत्व रहेको उनले बताए । 

  ‘बिरामीको उपचार सरकारी अस्पतालमा हुन्छ र अस्पतालम केही सुधार हुन्छ भन्ने अपेक्षासहित राम्रो सन्देश गएको छ, ’उनले भने । ‘अस्पताललाई संघीय सरकारको अर्थ मन्त्रालयबाट २ चरणमा गरी ३ करोड ६० लाख रुपैयाँ प्राप्त भयो, जुन रकमबाट अक्सिजन प्लान्ट र बच्चाको वार्ड निर्माण गरेका छौं, ’उनले भने । आजको दिनमा अक्सिजनमा अस्पताल आत्मनिर्भर भएको उनले बताए । सर्पले टोकेको धेरै बिरामीको उपचार गरिएको उनको भनाइ थियो ।

  लुम्बिनी प्रदेशको राम्रो अस्पताल भनेर भीम अस्पताल परिचित भएको भण्डारीले बताए । स्वास्थ्य सेवालाई थप व्यवस्थित गर्दै अस्पतालले गुणस्तरीय सेवा प्रदान गरेको उनले बताए ।  कसरी बिरामीलाई बढी सेवा दिन सकिन्छ भनेर लागेको उनको भनाइ थियो । अस्पतालमा विभिन्न कामहरु अगाडी बढाउने क्रममा रहेको उनले बताए । लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पतालबाट पनि बिरामी भीम अस्पतालमा रिफर गरिएको उनले जानकारी दिए ।

  अस्पतालका प्रमुख मेडिकल सुपरिटेण्डेण्ट डा. शकुन्तला गुप्ताले कोरोना महामारीको दोस्रो लहरमा अस्पताल विकास समितिका अध्यक्ष नारायण प्रसाद भण्डारीबाट धेरै नै सहयोग पाएको बताइन् । 

  अस्पतालका प्रशासकीय अधिकृत गोविन्द ज्ञवालीले अस्पताल विकास समितिका अध्यक्ष भण्डारीको योगदानका कारण अस्पतालमा परिवर्तन भएको बताए ।

  nrn bhndri 1.jpg

  लुम्बिनी प्रदेश सरकारले अघिल्लो प्रदेश सरकारबाट मनोनित अस्पताल विकास समितिका अध्यक्ष र पदाधिकारी हटाएको छ । आइतबार बसेको मन्त्रिपरिषद बैठकले शंकर पोखरेल नेतृत्वको सरकारले नियुक्त गरेका प्रादेशिक र जिल्ला अस्पतालका अध्यक्ष र सदस्य हटाउने निर्णय गरेको थियो ।

   

  images
  images
  images
  प्रकाशित मिति :पौष २८, २०७८ बुधवार - १३:५६:४३ बजे

  खबर पात्रो


  Copyright © All right reserved to khabarpatro

  Site By: SobizTrend