बुधवार, कार्तिक ३ गते २०७८

अफगानिस्तानका केही विस्थापितहरु घर फर्किन थाले

अफगानिस्तानका केही विस्थापितहरु घर फर्किन थाले

images
images

खबर पात्रो

१९, आश्विन २०७८
 • 389
  SHARES
 • अफगानिस्तानका केही विस्थापितहरु घर फर्किन थाले
  images

  फाजियाबाद, १९ असोज  ः अफगानिस्तानमा तालिबानहरुले सत्ता कब्जा गर्ने क्रममा भएका हिंसाहरुबाट विस्थापित भएका कतिपय नागरिकहरु घर फर्किन थालेका छन् । यसैक्रममा सोमबार मात्र अफगानिस्तानको उत्तरी शहर बादखसानका करिब ६०० जना विस्थापित नागरिक घर फर्किएको बताइएको छ । 

  ताजकिस्तानको सीमा क्षेत्रमा ती नागरिकहरु विस्थापित भएर बसेका थिए । पछिल्ला दिनहरुमा उनीहरुको घर गाउँमा अवस्था सामान्य बन्दै गएपछि उनीहरु घर फर्किएको बादखसान प्रान्तका गभर्नर माल्भी अमेनुद्दिन मन्सुरले जानकारी दिएका छन् । 

  उनका अनुसार अरु पनि सो प्रान्तबाट विस्थापित भएर अफगानिस्तानका विभिन्न भूभागमा पुगेका नागरिकहरुले आफ्नो घर फर्किने तयारी गरिरहेको सूचना प्राप्त भएको छ । गत महिना भएको सत्ता विद्रोहका क्रममा भएका हिंसाका कारण यहाँका हजारौँ नागरिक घर छोडेर भागेका थिए । रासस

  images
  images
  images
  images
  प्रकाशित मिति :आश्विन १९, २०७८ मंगलवार - १७:२७:३९ बजे

  खबर पात्रो


  Copyright © All right reserved to khabarpatro