बुधवार, कार्तिक ३ गते २०७८

मालदिभ्समा यस वर्ष ९ लाख पर्यटक पुगे

मालदिभ्समा यस वर्ष ९ लाख पर्यटक पुगे

images
images

खबर पात्रो

२६, आश्विन २०७८
 • 155
  SHARES
 • मालदिभ्समा यस वर्ष ९ लाख पर्यटक पुगे
  images

  माले, २६ असोज ।

  कोभिड-१९ को सङ्क्रमणका कारण विगतको समयमा पर्यटकहरुको आगमन रोकिएको मालदिभ्समा यस वर्ष भने ९ लाखभन्दा बढी पर्यटक आएका छन्।  यहाँको पर्यटन मन्त्रालयले दिएको जानकारीअनुसार यस वर्ष मालदिभ्समा नौ लाख पाँच हजार पर्यटक आएका छन्। सो मन्त्रालयले अघिल्लो वर्ष सन् २०२० को यो अवधिको भन्दा १२२ प्रतिशतले बढी पर्यटक मालदिभ्स भित्रिएका हुन्। अघिल्लो वर्ष अर्थात् सन् २०२० मा यहाँ पर्यटक नै आएका थिएनन्।

  images

  कोभिडका कारण अघिल्लो वर्ष पर्यटक नआएकामा अहिले यहाँ १२२ प्रतिशतसम्म पर्यटक बढेका सो मन्त्रालयले सोमबार प्रकाशन गरेको विज्ञप्तिमा जनाइएको छ। साथै, सो मन्त्रालयका अनुसार तर त्यो भन्दा पनि अघिल्लो अर्थात् सन् २०१९ का तुलनामा भने यहाँ पर्यटक कम आएका छन्। सन् २०१९ को यही अवधिका तुलनामा यस वर्ष यहाँ २९ प्रतिशत कम पर्यटक आएका हुन्। यसवर्ष यहाँ आएका पर्यटकमा अधिकांश भारतीय रहेका छन्।

  त्यसैगरी एसियाका अरु देशका नागरिक र रुस तथा जर्मनीका पर्यटक यहाँ आएका थिए। यी देशका मात्र यहाँ २३ प्रतिशत पर्यटक आएका थिए। त्यसपछि यहाँ फ्रान्स, ताजकिस्तान, स्पेन, बेलायत र अमेरिकी पर्यटक आएका छन्। तर यी देशका भने थोरै मात्र पर्यटक यहाँ आएका छन्। मालदिभ्स पर्यटकीय देश हो। मालदिभ्सको राजधानी मालेमा विश्वका देशका नागरिकहरु विदा मनाउन आउने गर्द छन्।त्यसैले यस देशको मुख्य आय पनि पर्यटन नै हो। तर विश्वका अरु देशहरु जस्तै मालदिभ्सलाई पनि कोभिड १९को असरले छोएको छ। रासस/सिन्ह्वा

  images
  images
  images
  images
  प्रकाशित मिति :आश्विन २६, २०७८ मंगलवार - २२:५१:०४ बजे

  खबर पात्रो


  Copyright © All right reserved to khabarpatro